Přihlásit

Skupina vědců tvrdí, že vakovlk tasmánský žije (blisty)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Ačkoliv australský dravec vakovlk tasmánský (Thylacinus cynocephalus), kvůli pruhům nazývaný též Tasmánský tygr, je již téměř 80 let považován za vyhubeného, skupina britských vědců tvrdí, že má důkazy o jeho přežití v odlehlé části ostrova Tasmánie.
Výzkumníci z Centre for Fortean Zoology se právě v Tasmánii snaží shromáždit důkazy o přežití vakovlka. Tento dravý vačnatec připomíná dlouhého pruhovaného psa a byl v minulosti evropskými kolonisty usilovně huben z obavy, že bude ohrožovat stáda ovcí.

Poslední známý exemplář zemřel 7. září 1936 v hobartské ZOO. Britové však tvrdí, že na severozápadě Tasmánie nalezli důkazy o přežití tohoto druhu. Ty mají zahrnovat "vysoce důvěryhodná" svědectví a vzorky trusu, které byly odeslány k analýze DNA.

Podle zoologického ředitele centra Richarda Freemana je daná oblast natolik vzdálená lidskému osídlení a natolik hojná na kořist, že by zde mohlo žít až několik set těchto šelem.

Nalezené stopy jsou příliš velké na běžného ďábla medvědovitého (Sarcophilus harrisii) a podle Freemana nemůže jít ani o psa. Skupina výzkumníků teď pokládá návnady a fotopasti.

Tasmánská vláda tvrdí, že neexistují přesvědčivé důkazy o přežití vakovlka, avšak Freeman plánuje několik výzkumných cest, aby prokázal, že dravec stále žije.



Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.